Pierwsze testy Kubicy w Williamsie. Polak jeździ na torze Silverstone

Krzysztof Sobczak
11.10.2017 11:02
Robert Kubica
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

W środę przed południem rozpoczął się owiany tajemnicą pierwszy z dwóch testów Roberta Kubicy w teamie Williamsa. Trudno jednak spodziewać się jakichkolwiek oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

Zagłosuj

Czy Kubica wywalczy sobie miejsce w bolidzie Williamsa?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Nie przekażemy żadnych informacji o tych testach, to nasza prywatna sprawa - mówi szef techniczny brytyjskiego zespołu, Paddy Low. Tak się kończą wszystkie próby otrzymania jakiegokolwiek komentarza o tym sprawdzianie.

Zobacz także

Do dziś nie było nawet wiadomo, czy to rzeczywiście w środę Kubica będzie jeździł na torze Silverstone. W sieci zaczęły pojawiać się jednak filmiki z przejazdów krakowianina.

Co ma dać test?

Dla Kubicy to pierwsze "fizyczne" zapoznanie się z bolidem Williamsa. Wcześniej miał okazję jeździć tylko na symulatorze, teraz otrzymał do dyspozycji auto z 2014 roku.

Zespół chce ocenić, czy samochód wymaga jakichś zmian i dostosowania do potrzeb Roberta. Jak wiemy po testach w Renault, Polak nie ma żadnych ograniczeń i bez problemu jest w stanie prowadzić auto. Williams chce się jednak o tym przekonać na własne oczy.

Za ok. tydzień Kubicę czeka znacznie poważniejszy sprawdzian. W bezpośrednim boju o fotel kierowcy Williamsa krakowianin zmierzy się z Paulem di Restą. Team przekonuje jednak, że to nie jedyni kierowcy, którzy znajdują się w kręgu zainteresowań Brytyjczyków.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS