Robert Kubica spotkał się z kibicami, którym skradziono bagaże [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
09.03.2018 16:54
Robert Kubica z kibicami
fot. Twitter/screen

Robert Kubica postanowił osobiście pocieszyć trzech swoich fanów, którzy podczas podróży na testy w Barcelonie stracili swoje bagaże.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O zdarzeniu poinformował zespół Williams, który nakręcił krótki filmik na temat wiernych fanów Polaka. Jakub, Grzegorz oraz Jakub od 10 lat podążają śladami Kubicy - kibicowali mu zarówno w F1, jak i w rajdach. Dotarli też na testy w Barcelonie; niestraszna im była fatalna pogoda, jaka panowała w pierwszym tygodniu jazd.

Zobacz także

Niestety w trakcie podróży skradziono im bagaże i w powrocie do kraju musiała pomagać polska ambasada w Hiszpanii. Ich historia dotarła do Kubicy i władz Williamsa, którzy postanowili zapewnić całej trójce niezapomniane wrażenia. Polski kierowca spotkał się z nimi osobiście i oprowadził po padoku toru Catalunya.

- Robert jest dla nas inspiracją. To jeden z najszczęśliwszych momentów w naszym życiu - mówili fani.

Kubica szybszy od Sirotkina i Strolla

W trakcie przedsezonowych testów Robert Kubica uzyskiwał lepsze czasy niż etatowi kierowcy brytyjskiej stajni, Lance Stroll i Siergiej Sirotkin. Na tor wyjeżdżał w sumie trzykrotnie, a czwartą sesję oddał swoim młodszym kolegom, by ci mogli lepiej przygotować się do inauguracyjnego sezon GP Australii (25 marca).

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Williams/KS