Auto Bild: Robert Kubica odrzucił ofertę Ferrari

Maciej Walasek
13.11.2018 11:24
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Robert Kubica jest coraz bliżej Formuły 1. Magazyn „Auto Bild” poinformował, że krakowianin miał odrzucić ofertę Ferrari. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie Polak zostanie pełnoetatowym kierowcą Williamsa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W poniedziałek dziennikarze „Auto Motor und Sport” podali, że 33-latek jeszcze w tym tygodniu podpisze kontrakt z brytyjskim zespołem. W oczekiwaniu na oficjalne wieści, „Auto Bild” stwierdził, że Kubica woli rok regularnych startów w F1 z Williamsem od pracy w symulatorze Ferrari. Ludzie będący blisko zespołu z Maranello ujawnili, że polski kierowca odrzucił ofertę legendarnej włoskiej ekipy.

Zobacz także

W związku z tym były zawodnik BMW Sauber i Renault stoi przed idealną okazją na osiągnięcie celu, jakim jest pełny powrót do Formuły 1. Media podają, że na umowie ekipy z Grove brakuje jedynie podpisu Kubicy. Krakowianin ma ustalić jeszcze kwestie dotyczące piątkowych treningów. Polak ma odstąpić wybrane sesje na rzecz innego trzeciego kierowcy, którym najprawdopodobniej pozostanie Esteban Ocon.

RadioZET.pl/onet.pl/MW