Zamknij

Robert Kubica: Przede mną kolejny cel. Będzie trudniejszy od powrotu do Formuły 1

Maciej Walasek
30.12.2018 11:02
Robert Kubica
fot. PAP

Robert Kubica w rozmowie z TVP zdradził, że stoi przed kolejnym wyzwaniem w swojej karierze. 34-latek podkreślił, że zdecydowanie trudniejsze od uzyskiwania dobrych wyników będzie pozostanie w Formule 1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Robert Kubica po ośmioletniej przerwie powraca do Formuły 1. Przed krakowianinem czeka trudne zadanie, ponieważ zasiądzie za bolidem Williamsa, który był najsłabszym samochodem w stawce. W dodatku Polak znajdzie się na celowniku ekspertów, którzy będą baczniej obserwować jego poczynania ze względu na urazy prawej ręki.

- Poprzedni sezon nie był łatwy dla Williamsa. Zmieniają się jednak regulaminy, co może pozwolić nam na powrót do rywalizacji. To nie jest tak, że nagle staniemy się najlepszym zespołem, ale będziemy pracować nad tym, by bolid na przyszły sezon był lepszy, niż ten ostatni – tłumaczył Kubica.

Zobacz także

Były kierowca BMW Sauber i Renault nie ukrywał, że jego kolejnym najważniejszym celem nie będą wyniki, lecz zachowanie na torze, wynikające z długiej przerwy od regularnego ścigania.

- Nie ma celu, jeżeli chodzi o konkretne wyniki. Cel jest jeden, bardzo trudny, może nawet trudniejszy niż powrót do Formuły 1 - pozostanie w tej Formule. Konkurencja jest bardzo duża. Ściga się 20 najlepszych kierowców na świecie, nie będzie to łatwe zadanie, szczególnie po długiej przerwie. Bolid będzie miał duże znaczenie. Jeśli damy rade go polepszyć, to zrealizowanie celu będzie łatwiejsze.

Pierwszą rundą w sezonie 2019 będzie Grand Prix Australii (15-17 marca). Wcześniej kierowców czekają dwie części przedsezonowych testów, które odbędą się w Barcelonie.

RadioZET.pl/sport.pl/MW