Robert Kubica zerwał współpracę z Nico Rosbergiem

Maciej Walasek
21.04.2018 13:38
Robert Kubica
fot. Williams Martini Racing/Facebook

Robert Kubica poinformował o zakończeniu współpracy z Nico Rosbergiem. Polski kierowca zaznaczył, że wciąż pozostaje w kontakcie z Niemcem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 2016 roku Rosberg został mistrzem świata i chwilę później zakończył karierę. W drugiej połowie 2017 roku były kierowca Mercedesa dołączył do zespołu menedżerskiego Kubicy, aby pomóc mu w powrocie do Formuły 1. W pewnym momencie Nico Rosberg przyjechał do Polski i spotkał się z Witoldem Bańką.

Jednak w 2018 roku współpraca Niemca z krakowianinem nie była już tak duża. Rosberg nie był obecny w trakcie przedsezonowych testów w Barcelonie, w których 33-latek brał udział. Z kolei podczas weekendów wyścigowych pracuje dla telewizji RTL i Sky Sports.

Zobacz także

- Bardzo ciężko pracowaliśmy pod koniec zeszłego roku. Cały czas mamy dobre relacje, ale teraz ja jestem bardzo zaangażowany w to, co robię, a on też nie ma tak dużo czasu i do tego ma rodzinę, więc nie współpracujemy już tak blisko jak w ubiegłym roku. Ale cały czas pozostajemy w kontakcie – wyjaśnił Kubica.

Rezerwowy kierowca Williamsa podkreślił, że chociaż wiele rzeczy się zmieniło, nie oznacza to całkowitego zakończenia współpracy.

- Tamten okres był bardzo intensywny, ale teraz sytuacja się zmieniła. To nie tak, że Nico dla mnie pracował, a teraz przestał. Po prostu teraz nie jest to potrzebne. To nie zależy tylko ode mnie, ale i od sytuacji. Teraz wszystko dla mnie jest nowe. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

W tej chwili Robert Kubica współpracuje z Alessandro Allunim Barvim, który pełni funkcję prawnika Polaka.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW