Czy Kubica pojawi się na starcie któregoś wyścigu? Jest odpowiedź Williamsa

Maciej Walasek
20.01.2018 12:26
Robert Kubica
fot. Facebook

Robert Kubica jako trzeci kierowca brytyjskiego zespołu będzie miał szereg zadań do wykonania m.in.: wystąpi w kilku wybranych piątkowych treningach. Jednak w tym momencie nie znamy torów, na których zobaczymy 33-latka za sterami bolidu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Robert Kubica jako trzeci kierowca brytyjskiego zespołu będzie miał szereg zadań do wykonania

Liczba głosów:

Po długim oczekiwaniu, Williams oficjalnie ogłosił, że to Siergiej Sirotkin zostanie ich drugim podstawowym kierowcą. Aczkolwiek w gronie ekipy z Grove znalazło się również miejsce dla Roberta Kubicy, który został zawodnikiem rozwojowym i rezerwowym.

Oznacza to, że krakowianin wystąpi w kilku wybranych piątkowych sesjach treningowych, weźmie udział w testach przed sezonem, jak i w jego trakcie. Polscy kibice marzą, aby zobaczyć Kubicę na starcie wyścigu. Niestety, ale na ten moment jest to obecnie niemożliwe.

Zobacz także

- Przepisy zezwalają na skorzystanie z kierowców rezerwowych wyłącznie w pierwszej sesji treningowej, więc Robert będzie występował tylko w tych zajęciach. Naszymi kierowcami wyścigowymi są Lance oraz Siergiej i nie planujemy żadnych zmian w tej kwestii – powiedział przedstawiciel Williamsa.

RadioZET.pl/Onet/mw