Robert Kubica najszybszym kierowcą Williamsa podczas testów w Abu Zabi!

Krzysztof Sobczak
29.11.2017 15:30
Robert Kubica
fot. Twitter/Williams Racing

Robert Kubica, Siergiej Sirotkin i Lance Stroll zakończyli testy teamu Williams w Abu Zabi. Z całej trójki najlepszy czas wykręcił... Polak! Tutaj jednak trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników i nie wyciągać daleko idących wniosków.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krakowianin jeździł zarówno we wtorek, jak i w środę. Pierwszy dzień był poświęcony na zapoznanie się z bolidem, nowymi mieszankami opon i sprawdzenie wytrzymałości, drugi natomiast na popracowanie nad szybkością i jak najlepszymi czasami. Podobne zadanie postawiono w środę przed Sirotkinem i Strollem, który w bolidzie zasiadł tylko we wtorek.

Zobacz także

Pod koniec testów Kubica uzyskał czas 1:39.485, co dało mu 7. miejsce, tuż za nowym kierowcą... Renault Carlosem Sainzem Jr (1:39.444), który pozbawił Polaka szans na angaż we francuskiej stajni. Wolniejsi od krakowianina byli Stroll (1:39.580) oraz Sirotkin (1:39.947).

Takie rezultaty muszą cieszyć, ale trzeba też stopować hurraoptymizm, bowiem samochody różniły się m.in. pod względem ilości paliwa. Ponadto Sirotkin uzyskał najlepszy czas na super miękkich oponach, podczas gdy Polak na hiper miękkich.

W porannej sesji Sirotkin przejechał 86 okrążeń, a jego testy zostały przerwane przez awarię. Kubica, który otrzymał od zespołu 1,5 godziny, zdążył w tym czasie wykonać 28 kółek.

Teraz ważny czas dla przyszłości Kubicy - Williams musi przeanalizować wszystkie czynniki i podjąć decyzję, kto obok Lance'a Strolla będzie się ścigał w barwach zespołu w 2018 roku. Co ciekawe, po dzisiejszych testach Brytyjczycy zabronili Polakowi udzielania wywiadów, podobnego zakazu nie dostał Sirotkin. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać.

RadioZET.pl/KS