Zamknij

Robert Kubica po pierwszym dniu testów DTM. Niepokojące wyniki Polaka?

12.12.2019 17:11
Robert Kubica na testach DTM
fot. BMW Motorsport/Facebook

Robert Kubica ma za sobą pierwszy z dwóch dni testów samochodem BMW z serii DTM. Na hiszpańskim torze Jerez, polski kierowca przejechał łącznie 128 okrążeń. Mimo dystansu, 35-latek dał kibicom mały powód do niepokoju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica bierze udział w testach DTM na torze Jerez w Hiszpanii. Chociaż jazdy odbywają się od środy, dopiero w czwartek Polak zasiadł za kierownicą BMW z tej serii. Krakowianin miał przejechać w sumie 128 okrążeń i z kółka na kółko poprawiać swój najlepszy czas. Po wyjściu z samochodu, 35-latek nie ukrywał, że miał dobre wyczucie auta.

- Muszę powiedzieć, że od razu poczułem się komfortowo i podobało mi się. Od pierwszych okrążeń miałem dobre wyczucie w samochodzie, to zawsze jest dobre. Jak dotąd to produktywny dzień i dobra okazja, żebym zrozumiał kluczowe rzeczy nowej dla mnie kategorii – powiedział Kubica, cytowany przez portal SokolimOkiem.

- Już jakiś czas nie miałem okazji jeździć samochodem wyścigowym z dachem. Można jednak powiedzieć, że DTM to jakby auto z Formuły 1, ale właśnie z dachem – dodał w wywiadzie dla „Autosportu”.

Testy DTM mają charakter zamknięty i nie są pokazywane w żadnej telewizji, dlatego nie znamy szczegółowych informacji na temat rezultatów uzyskiwanych przez Kubicę. Jak podaje „Powrót Roberta”, polski kierowca był niewiele gorszy od innego zawodnika, Marco Wittmanna, który ma być odniesieniem do jego formy.

Mimo że część kibiców może być tym zaniepokojona, należy podkreślić, że to był pierwszy solidny dzień Kubicy spędzony z samochodem tej serii. W związku z tym czwartkowe jazdy trzeba potraktować jako zapoznanie się z autem. Możliwe, że w piątek, krakowianin podejmie próbę wykręcenia jak najlepszego czasu.

RadioZET.pl/sokolimokiem.com, autosport.com, powrtoroberta.pl