Zamknij

Robert Kubica: Nie będę w stu procentach przygotowany na DTM [WIDEO]

Maciej Walasek
02.03.2020 19:03
Robert Kubica
fot. RadioZET.pl

- Nie będę w stu procentach przygotowany na DTM, ponieważ nie można być na tym samym poziomie, co inni rywale, gdzie Ty masz za sobą zaledwie trzy dni testów, a inni po dziesięć sezonów spędzonych w tej serii – powiedział Robert Kubica. Polski kierowca skomentował też najlepszy czas uzyskanym na testach F1 i odczuciach jazdy nowym samochodem w Alfie Romeo Racing Orlen.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica w nadchodzącym sezonie wystartuje w serii wyścigów samochodowych DTM. Samochody startujące w serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) nazywane są "bolidami F1 z dachem". Z zewnątrz wyglądają tak samo, jak te, które są do kupienia w salonach BMW czy Audi. Łączy je jednak tylko nazwa i wybrane elementy stylistyczne. W tym sezonie zostanie rozegranych dwadzieścia wyścigów serii DTM. Pierwszy weekend zaplanowano na belgijskim torze Zolder w dniach 25-26 kwietnia, ostatni w terminie 3-4 października na niemieckim Hockenheim.

W ubiegłym roku Kubica był już kierowcą wyścigowym Williamsa. Jakość bolidów znacznie ustępowała jednak pojazdom rywali i jedyne, o co Polak mógł walczyć przez większość sezonu, to uniknięcie ostatniego miejsca. Jego najlepszym wynikiem była 10. pozycja w wyścigu o Grand Prix Niemiec - zdobył wówczas jedyny punkt dla Williamsa w całym roku. Po sezonie rozstał się z tą ekipą, jednak ze światem Formuły 1 się nie żegna. Od początku roku wiadomo, że będzie kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen.

RadioZET.pl