Zamknij

Robert Kubica prowadzi zaawansowane rozmowy. Będzie wielki powrót?

17.11.2020 10:57
Robert Kubica
fot. HOCH ZWEI/HochZwei/East News

Robert Kubica może wrócić do świata rajdów WRC. Polski kierowca i Orlen prowadzą rozmowy z zespołami fabrycznymi i nie narzekają na brak zainteresowania. Dodatkowo polska firma ma pozostać w Formule 1 jako sponsor Alfy Romeo.

Robert Kubica przed tygodniem zakończył sezon w DTM. Polski kierowca zajął 15. miejsce w klasyfikacji generalnej z sumą 20 punktów. 35-latek wyprzedził jedynie Fabio Scherera i Beonita Treluyera. - Myślę, że gdybym wiedział, że tak to wyjdzie, to poszedłbym inną drogą – skwitował krakowianin w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.  

Zanim rozpoczną się przygotowania do sezonu 2021, Kubica weźmie udział w dwóch pierwszych sesjach treningowych w Formule 1. Krakowianin wróci do bolidu w Bahrajnie i Abu Zabi. Mimo że Polak nie może liczyć na fotel wyścigowy w Alfie Romeo, gdyż kierowcami pozostaną Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi, kierowca planuje wrócić do rajdów WRC razem z Orlenem.

Robert Kubica wróci do WRC?

Robert Kubica z polską firmą są już po pierwszych rozmowach z zespołami fabrycznymi Toyoty i Hyundaia, gdzie z tym drugim doszło także do spotkania. Według „Przeglądu Sportowego” rozmowy są zaawansowane, a zainteresowanie spore. - Doszło już do spotkań z Hyundaiem i słyszymy, że obie strony są blisko porozumienia, a i dla samego kierowcy byłoby to bardzo ciekawe rozwiązanie – czytamy.

Jednocześnie Kubica podkreśla, że nie zamyka się na serię DTM.

- Nic nie jest pewne. Niewłaściwie byłoby powiedzieć teraz nie lub tak. Przede wszystkim muszę się teraz spotkać z moimi partnerami i zobaczymy, co będzie możliwe – w jakim kierunku chcieliby pójść i co ja chciałbym robić oraz czy będzie to możliwe. Kolejne tygodnie będą bardzo ważne – tłumaczył.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl