Obserwował testy Kubicy, teraz prognozuje: Robert wróci jeszcze w tym sezonie

Krzysztof Sobczak
10.07.2017 10:26
Robert Kubica
fot. Facebook/Renault Sports F1

Anthony Rowlinson jako jedyny dziennikarz obserwował z bliska testy Roberta Kubicy w Walencji. Teraz, w rozmowie z Eleven Sports prognozuje, że Polak wróci wcześniej, niż wszyscy się spodziewają.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- O mój Boże, on wciąż to ma - tak na łamach Sky Sports dziennikarz F1 Racing relacjonował to, co działo się w garażu Renault podczas sprawdzianu Kubicy w Hiszpanii. Dodał, że już po jednym okrążeniu przedstawiciele francuskiej stajni byli pewnie, że "znaczenie dnia się zmieniło". - Nie chodziło już o to, żeby po prostu posadzić Roberta w bolidzie. Zaczęto realnie oceniać jego możliwości - przyznał Rowlinson.

Zobacz także

Wróci na GP Belgii!?

Dziennikarz jest wielkim optymistą w kwestii powrotu Kubicy do F1. Zauważył, że kolejne testy 32-latka we Francji [odbędą się w najbliższą środę - przyp. red.] świadczą o tym, że krakowianin zrobił na wszystkich wielkie wrażenie i Renault chce dać mu okazję, by potwierdził swoje aspiracje. Następnym krokiem - a ten zdaniem Rowlinsona jest pewny - ma być test w bolidzie z 2017 roku.

- Jeśli Renault da mu do dyspozycji auto z 2017 roku, w którym sprawdzi się na tle aktualnych kierowców F1, to według mnie będą musieli przestać zwodzić i robić uniki w tej sprawie. Prywatny test w Walencji to jedno, jazda pod górkę na festiwalu w Goodwood to drugie, ale jeśli posuną się tak daleko, to znaczy, że oceniają, do czego jest zdolny - powiedział Rownlinson w wywiadzie dla Eleven Sports.

Ale to nie wszystko: Rowlinson uważa, że Robert Kubica wróci wcześniej, niż wszyscy sądzą. Może to nastąpić jeszcze w te wakacje!

- Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy Kubicę na oficjalnych testach, które zostaną przeprowadzone na Węgrzech. Jeśli jazdy próbne pójdą dobrze, to mam przeczucie, że zobaczymy Kubicę w bolidzie Renault już podczas GP Belgii - prognozuje jedyny dziennikarz, który z bliska przyglądał się testom Polaka w Walencji.

Wyścig o GP Belgii odbędzie się 27 sierpnia.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Eleven Sports/sport.pl/Sky/KS