Powrót Roberta Kubicy coraz bliżej. Padła konkretna data!

Maciej Walasek
19.11.2018 19:02
Robert Kubica
fot. Williams Martini Racing / Facebook

Robert Kubica ma zostać ogłoszonym kierowcą Williamsa. Dziennikarz Przeglądu Sportowego, Cezary Gutowski napisał, że brytyjski zespół ma ogłosić tę wiadomość w najbliższy czwartek, czyli w dniu dla mediów przed Grand Prix Abu Zabi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

33-latek otrzymał oferty od dwóch ekip Formuły 1: pracy w symulatorze Ferrari i ścigania się w sezonie 2019 w Williamsie. „Auto Bild” podawał, że polski kierowca odrzucił propozycję włoskiego teamu na rzecz stajni z Grove. Najprawdopodobniej na umowie brakuje tylko podpisu krakowianina.

- Dzwonił właśnie kolega po piórze z zagranicy. Pytał, czy się Polacy interesują i rozmawiają o powrocie RK, bo według niego we czwartek w Abu Zabi Williams ogłosi skład. I tym razem ma już być OK.  Ale - pamiętajmy o 2017. Dopóki nie ma tej oficjalki, nie otwieramy. Chłodzimy – napisał na Twitterze Cezary Gutowski.

Zobacz także

W ubiegłym roku Kubica także miał być pewny podpisania kontraktu, ale w ostatniej chwili Williams postawił na Siergieja Sirotkina, który miał za sobą bogatych sponsorów. Ojciec Roberta, Artur również potwierdza, że jego syn ma wrócić do ścigania.

- Wszystko wskazuje na to, że Robert Kubica wróci do ścigania – powiedział w rozmowie z onet.pl.

Mimo braku oficjalnych doniesień, możemy być pewni, że 33-latek będzie mógł zaprezentować się w bolidzie Williamsa jeszcze w tym roku. Podczas ostatniego weekendu wyścigowego w Abu Zabi, krakowianin weźmie udział w pierwszej sesji treningowej.

RadioZET.pl/sport.pl/MW