Nowe informacje na temat powrotu Kubicy. Polak pojedzie dopiero w Rosji?

Maciej Walasek
01.09.2018 11:11
Robert Kubica
fot. Williams Martin Racing/Facebook

Robert Kubica ma wziąć udział w wyścigu F1 jeszcze w tym sezonie. Możliwe, że krakowianin ponownie zasiądzie za kierownicą bolidu w Grand Prix Rosji. Jednak data ewentualnego pełnego powrotu Polaka może się jeszcze zmienić.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kiedy Lawrence Stroll wykupił udziały w Force India, stało się jasne, że wkrótce jego syn, Lance opuści Williamsa i jeszcze w tym sezonie przejdzie do ekipy z Silverstone. Taki rozwój sytuacji daje szansę Robertowi Kubicy, który jeszcze w tym roku będzie mógł powrócić do pełnego ścigania się w Formule 1.

Zobacz także

Z początku mówiło się, że 33-latek pojedzie w Grand Prix Włoch. Jak się okazuje, Racing Point Force India szykuje poważne zmiany w swoim samochodzie na Grand Prix Singapuru, dlatego włodarze teamu będą chcieli ściągnąć 19-latka przed GP Rosji. Główną przyczyną takiej decyzji jest to, że Kanadyjczyk nie ma wystarczającego doświadczenia do prowadzenia nieznanej sobie maszyny w tak wyczerpującym i wymagającym wyścigu na torze Marina Bay.

- Nie sądzę, że stanie się to szybko – powiedziała Claire Williams, szefowa zespołu. W rozmowie z telewizją Sky, Brytyjka podkreśliła, że jest jeszcze kilka rzeczy, które trzeba spełnić.

- Jest jeszcze wiele przeszkód, które musimy wszyscy przeskoczyć, szczególnie zaś w kwestii sprzedaży Force India. Kiedy to się wydarzy, zaczną się zmiany, ale nie sądzę, że nastąpi to przed Singapurem. Może raczej w okolicach Rosji lub Austin. Obecnie jest to ruchomy cel.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW