Zamknij

Robert Kubica pojedzie w GP Singapuru? Dziennikarze nie mają wątpliwości

Maciej Walasek
09.09.2018 10:52
Robert Kubica
fot. PAP/EPA

Zbliża się wielki powrót Roberta Kubicy do pełnego ścigania się w Formule 1. Kolejne media potwierdzają, że krakowianin zasiądzie za kierownicą bolidu już na Grand Prix Singapuru.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Całkowity powrót Roberta Kubicy jest szeroko komentowany w świecie F1. Po wykupieniu przez Lawrence’a Strolla zespołu Force India, przejście jego 19-letniego syna do nowej ekipy pozostaje kwestią czasu. Gdy tylko do tego dojdzie, automatycznie w jego miejsce w Williamsie ma zastąpić krakowianin. W ostatnim czasie, dyrektor brytyjskiej stajni Paddy Lowe potwierdził, że w przypadku odejścia Kanadyjczyka, to Polak ma pierwszeństwo do samochodu.

Zobacz także

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że 33-latek ma pojechać w Grand Prix Rosji. Jednak dziennikarze portalu racingnews365 twierdzą, że Stroll, który miał przejść do Racing Point by Force India pod koniec września, może zmienić zespołowe barwy już na weekend w Singapurze. Serwis podaje, że bolid w nowej ekipie dla 19-latka jest już przygotowany, ale problemem są pieniądze. Aby Kanadyjczyk mógł przejść do Force India, jego ojciec będzie musiał zapłacić Williamsowi za wykupienie kierowcy.

- Wydaje się mało prawdopodobne, że ktoś inny niż Kubica będzie mógł jeździć w Williamsie w tak krótkim czasie – czytamy na portalu. - Kubica jest również jednym z niewielu kierowców, którzy w tym roku wyjechali samochodem ze stajni w Grove.

Grand Prix Singapuru odbędzie się w dniach 14-16 września. W związku z tym ewentualne zmiany kierowców powinny zostać zgłoszone tuż przed rozpoczęciem weekendu Grand Prix, czyli najpóźniej przed 14 września.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW