Zamknij

Nowy sponsor wesprze Kubicę? Zastrzyk gotówki dla Polaka!

Maciej Walasek
20.12.2017 10:33
Robert Kubica
fot. Williams Martini Racing / FB

Robert Kubica może zyskać nowego sojusznika w walce o angaż w Williamsie. Joe Saward uważa, że krakowianin może liczyć na wsparcie CVC Capital Partners, który jest właścicielem sklepów "Żabka" i PKP Energetyki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W tej chwili to Siergiej Sirotkin jest głównym kandydatem do zostania drugim kierowcą zespołu z Grove na sezon 2018. Wszystko za sprawą rosyjskiego banku, który sponsoruje Rosjanina. Dzięki niemu, 22-latek może wnieść o wiele więcej pieniędzy niż Robert Kubica. Krakowianin ma jednak czas do stycznia, żeby przebić ofertę.  Brytyjski dziennikarz, Joe Saward zwrócił uwagę na CVC, który może pomóc Polakowi. Według niego firma może przeznaczyć kwotę w wysokości około 11 milionów dolarów.

Zobacz także

- Williams potrzebuje pieniędzy na program badania i rozwoju, by zmniejszać dystans między nim, a ekipami ze ścisłej czołówki – podkreśla ekspert. - Szefowie funduszu w przeszłości byli współwłaścicielami F1, ale wciąż rozumieją, jak wielką stanowi ona wartość.

Zagłosuj

Czy dzięki nowemu sponsorowi Robert Kubica wróci do F1?

Liczba głosów:

Saward zwrócił uwagę, że chociaż CVC jest właścicielem "Żabki" i PKP Energetyki, decyzja pomocy dla 33-latka nie wyszła z polskiego oddziału, ale z samej centrali. Jednym z powodów jest ambicja powrotu do Formuły 1.

Williams nie chce współpracy z Sirotkinem?

Dziennikarz uważa, że w rzeczywistości Williamsowi może być nie po drodze do współpracy z Sirotkinem, a właściwie z jego środowiskiem. Chociaż sponsorzy oferują większe pieniądze w wysokości nawet 22 milionów dolarów, to pochodzą one wyłącznie z banku SMP, gdzie właścicielami są bliscy przyjaciele Władimira Putina, bracia Rotenberg.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Brytyjczyk poruszył także głośny temat wyników testów z Abu Zabi. Najpierw chwalono Kubicę, ale później pojawiły się komentarze, że lepiej od Polaka wypadł Sirotkin. Joe Saward przekonuje, że było to celowe działanie, aby odciągnąć uwagę mediów od kwestii finansowych.

Ostateczną decyzję w sprawie drugiego kierowcy, Williams ma ogłosić w styczniu.

RadioZET.pl/joesaward.wordpress.com/mw