Jeszcze w tym tygodniu Robert Kubica może zostać kierowcą Williamsa

Krzysztof Sobczak
12.11.2018 19:49
Robert Kubica jeszcze w tym tygodniu może podpisac kontrakt z Williamsem
fot. Glenn Dunbar/Motorsport Images/East News

Robert Kubica jest na ostatniej prostej w drodze ku powrotowi do ścigania w Formule 1. Jak informuje "Auto Motor und Sport", do podpisania kontraktu może dojść jeszcze w tym tygodniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Szanse, że 33-letni Polak podpisze umowę w tym tygodniu, są powyżej 90 procent" - napisał dziennikarz "AMuS" Michael Schmidt, który powołuje się na źródła wewnątrz zespołu z Grove. Jego zdaniem, "tak naprawdę brakuje już tylko podpisu", ale do ustalenia pozostały jeszcze kwestie piątkowych treningów.

Wcześniej zakontraktowany George Russell zgodził się na odstąpienie części sesji treningowych trzeciemu kierowcy, teraz o to samo poproszony został Kubica. Nie od dziś wiadomo, że Williams boryka się z problemami finansowymi, a oddanie niektórych dni weekendu wyścigowego zawodnikowi, który gotów byłby za to zapłacić, miałoby podreperować budżet. Takim kierowcą najpewniej zostanie Esteban Ocon, a pracę w brytyjskiej stajni straci Siergiej Sirotkin.

Kubica - Williams czy Ferrari?

Według mediów, Robert Kubica ma także ofertę pracy w symulatorze Ferrari, a więc w zespole, o którym Polak marzył. Wszystko wskazuje jednak na to, że sentyment do czerwonych barw przegra z wolą regularnego ścigania.

RadioZET.pl/Auto Motor und Sport/KS