Nowy kierunek Roberta Kubicy? Miliarder chce Polaka w swoim zespole

Maciej Walasek
10.10.2018 17:12
Robert Kubica

Zaskakujące doniesienia zagranicznych mediów. Robert Kubica miał dostać propozycję od ojca Lance’a Strolla. Kanadyjski miliarder miał zaproponować krakowianinowi posadę kierowcy rezerwowego w Racing by Force India.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Kiedy Lawrence Stroll wykupił większość udziałów w Force India, wielu polskich fanów miało nadzieję, że Robert Kubica w pełni powróci do ścigania w Formule 1. Jednak na tę chwilę nie jest to możliwe, ponieważ Lance Stroll pozostanie kierowcą Williamsa do końca sezonu. Chociaż w przyszłym roku 19-latek będzie jeździł w Racing by Force India , to drugi fotel ma zapewniony Sergio Perez, u którego w umowie są klauzule automatycznego przedłużenia współpracy w wypadku wniesienia określonych funduszy do budżetu.

Zobacz także

Nie zmienia to faktu, że ojciec kanadyjskiego zawodnika jest wielkim fanem talentu i umiejętności Roberta Kubicy, dlatego chętnie widziałby go u siebie w zespole. Jak donosi „Motorsport Total”, Stroll zaproponował Polakowi posadę kierowcy rezerwowego i testowego w ekipie z Silverstone. Oznaczałoby to kolejny rok, w którym krakowianin nie mógłby ścigać się w F1.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica powinien zmienić zespół?

Liczba głosów:

33-latek mógłby też pozostać w Williamsie, ale zdaniem niemieckich dziennikarzy, Kubica nie ma szans na angaż w sezonie 2019 w tym zespole. Jednak były kierowca Renault ma szukać innej możliwości, która pozwoli mu a regularne występy.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW