Robert Kubica wybrał numer startowy

Maciej Walasek
30.11.2018 22:50
Robert Kubica
fot. Williams Racing/Facebook

Robert Kubica w sezonie 2019 będzie podstawowym kierowcą Williamsa. 33-latek będzie jeździł w Formule 1 z numerem 88.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W ostatni weekend wyścigowy w Abu Zabi, Williams ogłosił, że krakowianin będzie ich podstawowym kierowcą w sezonie 2019. Jednak w momencie podania komunikatu nie było wiadomo, z jakim numerem będzie jeździł 33-latek. Kiedy krakowianin pełnił funkcję zawodnika rezerwowego i rozwojowego brytyjskiej ekipy jeździł z numerem 40. Gdy został zgłoszony jako pełnoetatowy kierowca, Kubica musiał wybrać numer startowy.

Zobacz także

W ostatnim czasie Polak przyznał, że chciałby jeździć z konkretnym numerem, ale ten został już zajęty. Prawdopodobnie chodziło o "10", z którą jeździ Pierre Gasly z Toro Rosso. Mimo to Robert musiał podać do FIA trzy możliwe numery, które miały zostać zaakceptowane. Na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Samochodowej opublikowano oficjalną listę startową kierowców Formuły 1 na sezon 2019 wraz z numerami startowymi. Przy nazwisku krakowianina znalazł się numer 88.

W przeszłości numery startowe zmieniały się co roku. Zawodnikom były przypisywane konkretne numery, które wybierano na podstawie ubiegłorocznej klasyfikacji konstruktorów. Od 2014 roku każdy kierowca przez całą swoją karierę w F1 ściga się ze stałym i wybranym przez siebie numerem. Mistrz świata może, ale nie musi jeździć z numerem jeden.

RadioZET.pl/fia.com/MW