Robert Kubica zadebiutuje w DTM. Będzie jeździł w zespole Orlen Team ART

13.02.2020 10:06
Robert Kubica zadebiutuje w DTM
fot. PAP/EPA

Robert Kubica, który w sezonie 2020 będzie kierowcą rezerwowym Alfy Romeo w Formule 1, jednocześnie będzie rywalizował w DTM. 35-latek  zadebiutuje w niemieckiej serii za kierownicą BMW M4 DTM w barwach Orlen Team ART.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Koniec spekulacji na temat przyszłości Roberta Kubicy. Polski kierowca, który w przyszłym sezonie będzie kierowcą rezerwowym Alfy Romeo w F1, dodatkowo będzie występował w niemieckiej serii DTM. Krakowianin podkreślał, że w 2020 roku zależy mu na regularnym ściganiu, co w końcu się udało. Robert Kubica zadebiutuje w DTM za kierownicą BMW M4 w barwach Orlen Team ART. Od strony technicznej, czyli całą obsługą samochodu, zajmie się zespół ART Grand Prix

- DTM bardzo mi się spodobało - a grudniowy test w Jerez był dla mnie dużą szansą na poznanie tej serii. Naprawdę nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego rozdziału w mojej motorsportowej karierze – powiedział Kubica. - Połączenie programów w F1 i DTM nie będzie łatwe, dlatego czeka mnie duże wyzwanie – nie tylko od strony logistycznej. Sportowo DTM to wymagająca seria, ja poza rajdami zawsze rywalizowałem w samochodach bez dachu - kontynuował.

- Nikomu nie trzeba przedstawiać BMW, Roberta Kubicy ani DTM. Ich wspaniałe kariery mówią same za siebie - powiedział Sebastien Philippe, szef zespołu ART Grand Prix.

- Ten projekt jest dla nas ważny i wkładaliśmy w niego dużo energii przez zimę. Z wielką dumą podejmiemy się tego z ambicją uhonorowania historycznego producenta samochodów, BMW, który zdobył kilka tytułów w najbardziej wymagających mistrzostwach samochodów osobowych – dodał

- Orlen dotrzymuje słowa. Bardzo mocno zaangażowaliśmy się w sporty motorowe. Obiecaliśmy, że będziemy w Formule 1 i jesteśmy, ale to nie wszystko. Polacy mają teraz swój zespół w DTM. Robert będzie jeździł samochodem marki BMW w biało-czerwonych barwach - ogłosił na czwartkowej konferencji prasowej, Daniel Obajtek.

RadioZET.pl/touringcartimes.com