Robert Kubica pójdzie w ślady Alonso? Polak może wystartować w WEC

Maciej Walasek
18.02.2018 17:52
Robert Kubica pójdzie w ślady Alonso? Polak może wystartować w WEC
fot. Facebook

Robert Kubica w poniedziałek przejdzie testy z zespołem CEFC TRSM Racing, należącym do ekipy Manora. Krakowianin sprawdzi się za sterami prototypu LMP1. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 33-latek weźmie udział w wyścigach długodystansowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od tego sezonu Kubica został kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa. Polski kierowca nie będzie miał tylu obowiązków, jak podstawowi zawodnicy, dlatego szuka możliwości, dzięki której będzie mógł poświęcić więcej czasu na ściganie.

W poniedziałek krakowianin przejdzie testy prototypem LMP1 zespołu Manor, które odbędą się w Hiszpanii na torze Aragon. Jeśli wszyscy będą zadowoleni z jazd, najprawdopodobniej były kierowca Renault wystąpi w kilku wyścigach WEC.

Zobacz także

Najważniejszym wyścigiem sezonu jest 24-godzinna jazda w LeMans. Na szczęście rundy WEC nie pokrywają się z weekendami F1, dlatego Kubica będzie mógł nabijać kolejne kilometry na torach.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica powinien wziąć udział w wyścigach WEC?

Liczba głosów:

W przeszłości w tej serii jeździł Fernando Alonso. Kierowca McLarena reprezentował barwy fabrycznego teamu Toyoty.

W zeszłym sezonie krakowianin otarł się o WEC. 33-latek związał się z ekipą byKolles, ale ostatecznie rozwiązał umowę z powodu nieprzygotowania zespołu do rywalizacji.

RadioZET.pl/sport.pl/MW