Dziennikarz Sky Sports: Williams pożałuje swojej decyzji odnośnie Kubicy

Maciej Walasek
03.03.2018 12:48
Robert Kubica
fot. Facebook / Williams Martini Racing

Ted Kravitz jest przekonany, że w niedługim czasie Williams pożałuje swojej decyzji o niezatrudnieniu Roberta Kubicy jako podstawowego kierowcy na sezon 2018. Dziennikarz Sky Sports stwierdził, że zespół z Grove popełnił ogromny błąd.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Kubica wciąż walczy o powrót do Formuły 1. Na początku roku krakowianin został kierowcą rezerwowym i rozwojowym brytyjskiej ekipy. Jednak apetyty były większe, bo jeszcze w listopadzie ubiegłego roku Polak był głównym kandydatem do zostania zespołowym partnerem Lance’a Strolla.

Finalnie 33-latek przegrał z Siergiejem Sirotkinem, za którym stoi potężny sponsor w postaci rosyjskiego banku SMP. Według korespondenta F1 Williams szybko pożałuje swojej decyzji.

Zobacz także

- Byłem bardzo rozczarowany, gdy usłyszałem, że Williams nie da mu okazji startowania w wyścigach. Chciałbym być miły dla Williamsa, ale prawda jest taka, że nie będą walczyć o tytuł i jedyną szansą na punkty było dla nich zatrudnienie doświadczonego kierowcy, który potrafiłby wykorzystać w wyścigu każdą nadarzającą się okazję. Myślę, że ta decyzja okaże się dla nich bardzo bolesna – mówił w wywiadzie dla Eleven Sports.

Zagłosuj

Czy Williams popełnił błąd w sprawie Kubicy?

Liczba głosów:

Kravitz podkreślał, że Robert Kubica zasługuje na miejsce w Formule 1.

- Być może Sirotkin jeździł lepiej na testach w Abu Zabi, ale pamiętajmy, że dla Roberta był to pierwszy dzień w samochodzie i pierwszy z tymi oponami. Trzeba dać mu szansę i Williams w pewnym sensie to robi – mówił Kravitz.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

-  Robert ma szansę na przestrzeni całego roku przyzwyczaić się do nowych opon i nauczyć pracy z zespołem, a potem mam nadzieję otrzyma możliwość startów w 2019.

RadioZET.pl/Eleven Sport/MW