Zamknij

Robert Karaś trafił do szpitala. "Zakaz w obawie o jego życie"

Maciej Walasek
18.08.2022 17:55

Robert Karaś trafił do szpitala - poinformował jego team w mediach społecznościowych.  33-latek miał zejść z trasy biegu i zostać przetransportowany do jednej z placówek.

Robert Karaś
fot. Robert Karaś/Instagram screen

Robert Karaś brał udział w dziesięciokrotnym Ironmanie w Szwajcarii. Polak od ostatniego czasu przełamywał kolejne bariery, powiększając przewagę nad pozostałymi rywalami. 33-latek znajdował się na ostatnim etapie, czyli biegu. Niestety, Karaś był zmuszony przerwać rywalizację z powodu decyzji lekarzy.

Trzy tygodnie temu Robert Karaś przeszedł operację. Niestety, ból po zabiegu zaczął tak mocno dawać się we znaki, że 33-latek był zmuszony wycofać się z zawodów.

Robert Karaś w szpitalu. Polak przerwał bieg

"Przykro nam poinformować o przerwaniu wyścigu Roberta.  Po 38km pływania, 1800km na rowerze i 65km biegu lekarze zakazali kontynuowania wyścigu w obawie o życie! Był na granicy, a to wiąże się z ryzykiem. Dziękujemy za te emocje, wrócimy jeszcze silniejsi!" - czytamy na oficjalnym koncie jego drużyny na Instagramie.

Przypomnijmy, że Robert Karaś zakończył już kolarską część wyścigu, gdzie musiał pokonać 1800 km na rowerze. Wcześniej przepłynął długość 38 km. Na zakończenie Polakowi zostało przebiegnięcie 422 km. Niestety, Karaś zdołał przebiec jedynie 65 km. Mimo to należą mu się olbrzymie gratulacje za to, co pokazywał na trasie.

RadioZETpl