Zamknij

Richard Adjei nie żyje. Były mistrz świata miał 37 lat

29.10.2020 10:12
Richard Adjei nie żyje
fot. Richard Adjei/Instagram

Richard Adjei nie żyje. Były mistrz świata w bobslejach zmarł w wieku 37 lat. O jego śmierci poinformował jego brat Jason.

Richard Adjei po tytuł mistrza świata sięgnął w bobslejowej czwórce w 2010 roku podczas zawodów w Koenigsse. Rok wcześniej wraz z Thomasem Florschuetz wywalczył srebrny medal igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Jego śmierć wstrząsnęła sportowym światem w Niemczech. Nieoficjalnie miejscowe media informują, że 37-latek doznał zawału serca i zmarł w otoczeniu swojej rodziny - żony, która obecnie jest w ósmym miesiącu ciąży, i brata Jasona. To on jako pierwszy przekazał smutne wieści o śmierci Richarda.

Richard Adjei nie żyje

"Drodzy przyjaciele. Niestety w poniedziałek 26 października zmarł mój brat Richard. Jego żona otoczyła go miłością w tej ostatniej drodze. Część rodziny zdążyła się z nim pożegnać. Był wspaniałym sportowcem, tatą, przyjacielem, mężem i bratem. Jestem wdzięczny, że miałem takiego brata. Kocham Cię" - napisał Jason Adjei w mediach społecznościowych.

Adjeiego wspominał także jego z członków bobslejowej załogi, pilot Manuel Machata. "Zawsze był pogodnym, optymistycznym i ambitnym człowiekiem, który pomagał wielu ludziom w swoim życiu i rozśmieszał ich. Wszyscy będziemy tęsknić za Tobą Bracie, dziękujemy za wspólnie spędzony czas" - wyznał.

Richard Adjei zostawił żonę i dziecko.

RadioZET.pl/Facebook/ibsf.org