Zamknij

Reprezentanci dostali zakaz gry w Rosji. Muszą wybierać: klub lub kadra

25.08.2022 17:09

Czeska federacja hokejowa (CSHL) nie zezwoli na grę w reprezentacji zawodnikom, którzy grają w Kontynentalnej Lidze Hokeja, czyli klubowych rozgrywkach w Rosji. Zakaz ma związek z inwazją na Ukrainę i trwającą od ponad pół roku wojną.

Reprezentanci dostali zakaz gry w Rosji. Muszą wybierać: klub lub kadra
fot. FR52593 AP/Associated Press/East News

Czeska federacja hokejowa w czwartek ogłosiła, że wszyscy zawodnicy grający w rosyjskiej Kontynentalnej Lidze Hokeja dostali zakaz gry w reprezentacji Czech. "W związku z inwazją na Ukrainę nie powołamy żadnego zawodnika, który podpisał kontrakt z klubem z KHL" – poinformowali szefowie CSHL.

Wydanie takiej decyzji przyspieszyła sprawa Dmitrija Jaskina, Czecha urodzonego w Rosji, który w zeszłym miesiącu podpisał kontrakt z klubem SKA St. Petersburg. Hokeista grał w reprezentacji Czech w pucharze świata w 2016 roku i na mistrzostwach świata w 2018 i 2019 roku. Jaskin to były zawodnik klubów NHL - St Louis Blues, Washington Capitals i Arizona Coyotes.

Zakaz dotknie też Libora Sulaka, który z kadrą Czech grał na trzech mistrzostwach świata, a niedawno podpisał kontrakt z Admiralem Vladivostok. Hokeista wcześniej grał m.in. w klubie NHL – Detroid Red Wings.

Podobne decyzje odnośnie graczy z reprezentacji podjęły wcześniej federacje z Finlandii i Szwecji.

loader

RadioZET.pl/PAB