Reklama na cmentarzu? Kontrowersje wokół pomnika Krystiana Rempały

Andreas Nicolaides
20.11.2017 16:35
Reklama na cmentarzu? Kontrowersje wokół pomnika Krystiana Rempały
fot. PAP/EPA

Duże kontrowersje wywołał pomnik Krystiana Rempały, który pojawił się na jego grobie. Nie wszystkim kibicom spodobał się fakt, że umieszczono na nim nazwę sponsora klubu, w którym występował.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wielu zarzucało firmie, że wykorzystała odlew do zareklamowania się. Jak się jednak okazało, ani klub, ani Grupa Azoty nie miały z tym nic wspólnego. Wystosowano nawet w tej sprawie specjalny komunikat.

- Unia Tarnów ŻSSA oświadcza, że ani klub, ani jego Główny Partner – Grupa Azoty nie uczestniczyli w procesie projektowania i wykonywania pomnika. Oba podmioty w żaden sposób nie partycypowały także w kosztach jego powstania. Pomnik, jaki stanął na grobie żużlowca jest w 100% dziełem rodziny. Prosimy o uszanowanie woli rodziny - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Krystian Rempała był uznawany za jeden z największych talentów żużlowych w Polsce. W maju 2016 roku w trakcie meczu Ekstraligi miał poważny wypadek na torze. Zderzył się z rywalem i spadł mu kask. Następnie uderzył głową o ziemię. Został natychmiast przewieziony do szpitala i poddany operacji. Wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej, z której niestety się nie wybudził. Spoczywa na cmentarzu w Tarnowie.

RadioZET.pl/AN