Zamknij

Rajd Dakar: Lindner trzeci, a Przygoński czwarty na 9. etapie

14.01.2020 14:55
Jakub Przygoński czwarty na 9. etapie
fot. MCH Photo

Kierowca Orlen Teamu Jakub Przygoński zajął czwarte miejsce na dziewiątym etapie rozgrywanego w Arabii Saudyjskiej Rajdu Dakar. W kategorii quadów trzeci był Arkadiusz Lindner, a siódmy Rafał Sonik.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wtorkowy etap prowadził z Wadi Al Dawasir do Haradh (886 km, w tym 410 odcinka specjalnego).

Rajd Dakar 2020: WYNIKI 9. etapu

Wśród kierowców samochodów najlepszy okazał się Francuz Stephane Peterhansel, a drugie miejsce zajął inny słynny kierowca tej imprezy Katarczyk Nasser Al-Attiyah, ze stratą 15 sekund.

Przygoński, jadący z niemieckim pilotem Timo Gottschalkiem, przyjechał czwarty - 6 minut i 23 sekundy za Peterhanselem.

Tuż za nim, na piątej pozycji, uplasował się lider klasyfikacji generalnej Hiszpan Carlos Sainz, który w środę stracił do Francuza 6.31.

"Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku! Pierwsza część odcinka bardzo techniczna, jazda po kamieniach. Druga cześć już nieco szybsza, ale za to bardziej wymagająca nawigacyjnie. Pod koniec odcinka jedna z opon zaczęła tracić ciśnienie, mieliśmy dużo szczęścia, bo powietrze uszło do zera już po linii mety" - napisał Przygoński w mediach społecznościowych.

Wtorkowe zmagania motocyklistów zakończyły się zwycięstwem Chilijczyka Pablo Quintanilli. Najlepszy z Polaków - Maciej Giemza z Orlen Teamu - był we wtorek dwudziesty (strata 16.40).

Czwarte miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Amerykanin Ricky Brabec.

W kategorii quadów na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Lindner, na siódmym Rafał Sonik, a na dwunastym Kamil Wiśniewski.

Wygrał Chilijczyk Ignacio Casale, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej. Sonik jest w niej trzeci.

RadioZET.pl/PAP