Zamknij

Rajd Dakar: Arkadiusz Lindner wygrał ostatni etap, Rafał Sonik na podium imprezy

17.01.2020 09:17
Rafał Sonik na podium Rajdu Dakar 2020
fot. PAP/EPA

Arkadiusz Lindner wygrał ostatni, 12. etap Rajdu Dakar w kategorii quadów, a piąty tego dnia Rafał Sonik zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po raz trzeci rajd wygrał Chilijczyk Ignacio Casale. Drugie miejsce zajął Francuz Simon Vitse, a na piątej pozycji uplasował się ósmy w piątek Kamil Wiśniewski.

Lindner z dnia na dzień jeździł coraz lepiej. Po problemach technicznych w początkowej części rajdu, w jego drugiej części na poszczególnych etapach plasował się na czołowych miejscach, a ukoronowaniem debiutanckiego występu było zwycięstwo w Quiddiyi.

- Jestem bardzo zadowolony, bo udowodniłem, że mogę się ścigać jak równy z równym z najlepszymi. Moim celem jest najpierw podium, a później zwycięstwo w Dakarze – mówił po czwartkowym etapie maratońskim, w którym był piąty.

Także Sonik nie krył zadowolenia z występu w Dakarze. - Jestem z siebie bardzo zadowolony. Poczucie, że po dwóch latach i ciężkiej kontuzji utrzymuję się w czołówce, to ogromna przyjemność – podkreślił..

Sonik po raz piąty stanie na dakarowym podium. Wygrał w 2015 roku, był drugi w 2014 i trzeci w 2013 i 2009.

Rajd Dakar: 48-letni motocyklista walczy o życie. Jego stan jest krytyczny

Rajd Dakar 2020: Giemza 17. w klasyfikacji końcowej motocykli

W piątek świetny wynik uzyskał także motocyklista Orlen Teamu Maciej Giemza, zajmując na etapie dziewiąte miejsce. Na wcześniejszych pomiarach czasu uzyskiwał nawet piąte rezultaty, a w końcówce kilku rywali go wyprzedziło. W klasyfikacji końcowej uplasował się na 17. pozycji.

Dakar wygrał amerykański motocyklista Hondy Ricky Brabec, który tym samym przełamał wieloletnią dominację zespołu KTM.

Ostatni etap prowadził z Haradh do Qiddiyi i był nieco krótszy niż pierwotnie planowano. Liczył 429 km, z czego 167 to odcinek specjalny.

RadioZET.pl/PAP