Wielki sukces Rafała Sonika. Polak zdobył kolejne cenne trofeum

08.09.2019 11:02
Rafał Sonik
fot. DAMIEN MEYER/AFP/East News

Rafał Sonik zajął drugie miejsce w Atacama Rally w Chile i jednocześnie wygrał rywalizację zawodników klasyfikowanych w cyklu FIM. W ten sposób - na jedną rundę przed końcem sezonu - zapewnił sobie triumf w Pucharze Świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

- To ogromna satysfakcja wywalczyć znów Puchar Świata. Sukces, który odnosimy po porażce smakuje zdecydowanie lepiej i jest cenniejszy. Myślę, że tę opinię podziela także mój zespół, z którym w tym sezonie wytrwale i z determinacją pracowaliśmy, by znów znaleźć się na szczycie – powiedział Sonik, cytowany w komunikacie.

Na ostatnim etapie najszybszy był Chilijczyk Giovanni Enrico, który wyprzedził rodaka Luisa Barahonę i Sonika. W "generalce" Enrico miał prawie 39 minut przewagi nad Polakiem i dwie godziny 23 minuty nad Barahoną.

W klasyfikacji PŚ prowadzi Sonik - 100 pkt, a za nim plasują się Rosjanin Aleksander Maksimow - 60 i Fahad Al-Mussalam z Kuwejtu - 28. Enrico nie zgłosił się do klasyfikacji FIM.

Za miesiąc w Maroku (za pierwsze miejsce jest 28 punktów) polski zawodnik odbierze zarówno trofeum przyznawane najlepszemu quadowcowi, jak i Puchar Świata weteranów, w którym rywalizują zarówno motocykliści, jak i specjaliści w jeździe na czterokołowcach.

RadioZET.pl/PAP