Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne

Krzysztof Sobczak
24.07.2017 10:00
Rafał Majka
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Rafał Majka wystartuje w 74. Tour de Pologne - poinformował dyrektor wyścigu Czesław Lang. Polski kolarz ekipy Bora-Hansgrohe, mocno poobijany na dziewiątym etapie Tour de France, wznowił tydzień temu treningi i jest gotowy do walki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Rafał czuje się rewelacyjnie. Zapowiada, że będzie walczyć o zwycięstwo - powiedział Lang.

Zobacz także

Majka triumfował w Tour de Pologne w 2014 roku, wygrywając też dwa etapy - w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji oraz w Bukowinie Tatrzańskiej. W dwóch ostatnich latach nie startował w największym krajowym wyścigu.

W Tour de Pologne nie wezmą natomiast udziału dwaj polscy bohaterowie zakończonego w niedzielę w Paryżu Tour de France - Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) i Michał Kwiatkowski (Sky). W sobotę w Marsylii Lang był świadkiem ich wspaniałego osiągnięcia - Bodnar wygrał jazdę indywidualną na czas, a Kwiatkowski przegrał z nim tylko o sekundę. Po raz pierwszy w historii największego wyścigu dwóch Polaków uplasowało się na dwóch najwyższych miejscach.

- Obaj będą naszymi gośćmi podczas Tour de Pologne. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich wyczynu. Michał pokazał w Tour de France nowe oblicze. Okazuje się, że nie tylko umie jeździć w klasykach, że rewelacyjnie jeździ na czas, potrafi finiszować i walczyć w niższych górach. Radzi sobie także w wyższych. Miał ogromny wkład w zwycięstwo Chrisa Froome'a - ocenił Lang.

Dyrektor Tour de Pologne uważa, że w przyszłości Kwiatkowski może być liderem drużyny w Tour de France. "Niewykluczone, że zastąpi w tej roli Froome'a" - dodał.

74. edycja TdP rozpocznie się 29 lipca etapem o długości 137 km ze startem i metą w Krakowie.