Zamknij

La Gazzetta dello Sport podaje zatrważające wiadomości. Rafał Majka na dopingu?

Maciej Walasek
11.02.2018 18:27
La Gazzetta dello Sport podaje zatrważające wiadomości. Rafał Majka na dopingu?
fot. PAP/EPA

Niepokojące wieści docierają do nas z Włoch. Tamtejsze media informują o oskarżeniach dopingowych w Altopacku. Pojawiają się alarmujące doniesienia odnośnie Rafała Majki.

Policja zatrzymała dyrektora i członków zespołu Altopack Eppel, którym postawiono zarzuty dopingu. W sprawie pojawiają się także polskie wątki. Zdradzono, że Andrea Del Nista, menedżer włoskiej ekipy podawał Rafałowi Majce testosteron.

Wszystko zaczęło się od śmierci 21-latka Linasa Rumsasa. Funkcjonariusze aresztowali sześć osób, w tym właściciela klubu Lucę Franceschiego, dyrektora sportowego Elso Fredianiego oraz lekarza Andreę Bianchiego i trenera Michela Biolę. Postawiono im zarzut dostarczania dopingu młodym kolarzom.

 

Właściciel zespołu miał przekonywać do przyjmowania środków dopingujących Gracjana Szeląga i Linasa Rumsasa. Ponoć Polak nie zgadzał się na prośby, ale po rozmowach z kolegami miał zmienić zdanie.

Zobacz także

Pojawiają się też informacje na temat Rafała Majki. Menedżer ekipy miał powiedzieć, że polski zawodnik Bora Hansgrohe przyjmował testosteron.

- Kiedy Majka był trenowany przez Fredianiego, przyjmował testosteron, a później wyrzucał opakowania do ogródka Tomei. Del Nista powiedział, że zmienił się kształt szczęki Majki, od przyjmowania testosteronu stała się ona bardziej kwadratowa – podają włoskie media.

RadioZET.pl/SportoweFakty.pl/MW