Rafał Majka wraca do korzeni. Polak liderem grupy na Giro d'Italia

Krzysztof Sobczak
11.12.2018 17:37
Rafał Majka liderem Bora na Giro d'Italia
fot. Agnieszka Torba/East News

Rafał Majka zdradził swoje plany na sezon 2019. Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro będzie liderem grupy BORA-hansgrohe w Giro'Italia. Nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie występu "Zgreda" w Tour de Pologne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Pewne jest, że Polak nie wystartuje w "Wielkiej Pętli". - Zraziłem się do Tour de France, dlatego chcę wrócić na Giro, do korzeni, co najlepiej mi dotychczas wychodziło. W tegorocznej edycji od dwunastego etapu będą górskie etapy, co idealnie mi odpowiada - powiedział kolarz w rozmowie z naszosie.pl.

Plany Rafała Majki na 2019 rok

Majka startował w Tour de France 5-krotnie, a najlepszy rezultat osiągnął w mijającym roku, kiedy zajął 19. miejsce. Polak, obok Petera Sagana, był liderem swojej drużyny, ale po drodze przytrafił mu się groźny upadek i finalnie spisał się poniżej oczekiwań. W Giro było lepiej, bo w 2016 roku uplasował się na 5. pozycji w klasyfikacji generalnej. Dwa lata wcześniej był 6.

W sezonie 2019 Rafał Majka planuje występ w jeszcze jednym wielkim tourze - Vuelta a Espana. Nie podjął jeszcze decyzji w sprawie startu w Tour de Pologne, który wygrywał już w 2014 roku.

RadioZET.pl/naszosie.pl/KS