Zamknij

Radio ZET oficjalnym patronem medialnym CST 7R MTB Team w sezonie 2019

Krzysztof Sobczak
11.04.2019 11:15
CST 7R MTB Team
fot. Materiały prasowe

Radio ZET zostało oficjalnym patronem medialnym profesjonalnej grupy kolarskiej CST 7R MTB Team w sezonie 2019. - Od teraz mocno trzymamy kciuki za Darka Batka i całą resztę zespołu - mówi Michał Celeda, redaktor naczelny Radia ZET.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

CST 7R MTB Team to profesjonalna grupa kolarska, przystępująca do bieżącego sezonu z licencją UCI, czyli Międzynarodowej Unii Kolarskiej, z którą ścigają się zawodnicy w kategorii Elita. Do Dariusza Batka i Michała Neumanna dołączyli Michalina Ziółkowska, Karol Rożek oraz Paweł Garczyk, którzy wspólnie tworzą zawodowy team CST 7R. W tym sezonie zamierzają walczyć o najwyższe cele w kraju i za granicą. Ważnymi członkami drużyny pozostają Michał Kucewicz, Karol Kucięba, Maciej Pitach i Michał Kwiatek, którzy nadal będą walczyć w barwach CST 7R podczas najważniejszych wyścigów w Polsce. 

Maraton MTB to jedna z dyscyplin kolarstwa górskiego, w której zawodnicy ścigają się na długiej, wytrzymałościowej trasie o zmiennym profilu i nawierzchni, liczącej niekiedy nawet 200 km. Pierwsze zawody z cyklu Mistrzostw Świata w Maratonie MTB pod patronatem Międzynarodowej Unii Kolarskiej odbyły się w 2003 roku.

- Radio ZET od lat promuje aktywne spędzanie czasu wolnego. Jedną z takich form jest jazda rowerem. Rozpoczynamy współpracę z CST 7R MTB Team w idealnym momencie, gdy trwa nasza akcja „Rowerowy kwiecień w Radiu ZET”. W ten sposób temat jednośladów pozostanie z nami na dłużej. Liczymy, że nasze wsparcie dla grupy kolarskiej przyczyni się do propagowania w naszym kraju tej ekscytującej dyscypliny sportu. Od teraz mocno trzymamy kciuki za Darka Batka i całą resztę zespołu! – mówi Michał Celeda, redaktor naczelny Radia ZET.

CST 7R MTB Team - historia, sukcesy

Projekt grupy kolarskiej CST powstał w 2017 roku i od tego czasu sukcesywnie się rozwija. Do chwili obecnej mogą się pochwalić dwoma mistrzostwami Polski lidera grupy Dariusza Batka oraz wieloma zwycięstwami w najważniejszych maratonach MTB w Polsce. Kluczowym momentem w rozwoju teamu było pozyskanie przed sezonem 2018 tytularnego sponsora drużyny - 7R SA, która dołączyła do CST i aktywnie wspiera zespół. Radio ZET w sezonie 2019 dołączyło do grona firm wspierających CST 7R MTB Team.

RadioZET