Zamknij

Mistrz kraju zmarł dwa dni po sukcesie. Miał 37 lat

Krzysztof Sobczak
25.08.2022 09:18

Rab Wardell nie żyje. W niedzielę sportowiec cieszył się z pierwszego w karierze tytułu mistrza Szkocji w kolarstwie górskim, a w środę jego partnerka Katie Archibald, dwukrotna mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym, przekazała tragiczne wieści. 37-latek zmarł w ich własnym łóżku.

Rab Wardell nie żyje
fot. Rab Wardell/Facebook

"Pewnie wszyscy już słyszeliście, że Rab zmarł wczoraj [we wtorek 23 sierpnia - red.] rano" - poinformowała Katie Archibald na Twitterze. "Wciąż nie mogę pojąć, jak to się stało; czy to jest prawdziwe; dlaczego teraz został zabrany - taki zdrowy i szczęśliwy" - napisała.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym, a prywatnie partnerka Raba Wardella, przekazała, że mężczyzna zmarł wskutek zatrzymania akcji serca, kiedy "leżeli w łóżku". Kobieta próbowała go ratować, podobnie jak przybyli na miejsce medycy, ale życia sportowca nie udało się uratować.

Zmarł Rab Wardell

Rab Wardell dopiero w tym sezonie przeszedł na zawodowstwo i od razu osiągnął wielki sukces - został mistrzem Szkocji w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule XCO. W wywalczeniu złota nie przeszkodziły mu nawet trzy awarie sprzętu.

Jego sukces odbił się szerokim echem w kraju. W poniedziałek wystąpił w programie BBC. "Będzie nam go brakowało w naszej społeczności, a jego determinacja, talent i przyjaźń pozostaną w naszych sercach i wspomnieniach" - napisano na Facebooku szkockiej federacji.

RadioZET.pl/BBC