Zamknij

Putin chce prestiżowych turniejów w Rosji. "Nagroda: muszla klozetowa i pralka"

10.06.2022 09:32

Rosyjscy sportowcy nie mogą brać udziału w większości liczących się turniejów, więc Władimir Putin chce na ich potrzeby stworzyć własne, organizowane w kraju. Prezydent na stronie Kremla poinformował już o tym pomyśle, na co zareagowali internauci. „Nagrodą będzie muszla klozetowa, pralka i obywatelstwo donieckiej republiki ludowej” – wyśmiewano pomysł Putina.

Putin zorganizuje prestiżowe turnieje w Rosji. "Nagroda: muszla klozetowa i TV"
fot. NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News

Władimir Putin na oficjalniej stronie Kremla zamieścił nakaz organizacji „atrakcyjnych komercyjnie turniejów sportowych z udziałem sportowców zagranicznych” na terenie Rosji. To reakcja na postępującą izolację sportowców, którzy z powodu wojny na Ukrainie zostali wykluczeni z większości liczących rozgrywek międzynarodowych.

Putin w oficjalnym oświadczeniu zapewnił, że wprowadzi procedury, które pomogą Rosjanom organizować „atrakcyjne komercyjnie, otwarte turnieje sportowe z udziałem sportowców zagranicznych i zagranicznych klubów (drużyn) sportowych”. Podkreślił też, że Kreml przewiduje wysokie nagrody pieniężne dla rosyjskich i zagranicznych uczestników.

"Nagroda w turnieju? Muszla klozetowa i TV"

O dekrecie Putina napisano na rosyjskich stronach zajmujących się sportem, gdzie dosadnie skomentowali go internauci. „Czy zagraniczni sportowcy zostaną wzięci do niewoli” – pytał jeden z internautów. Inny szydził z Putina: „Nagrody główne na turnieju: muszla klozetowa, pralka i obywatelstwo donieckiej republiki ludowej”.

Komentujący pytali też, który zespół zgodzi się przyjechać do Rosji. „Oczywiście będą to słynni serbscy łyżwiarze figurowi” – żartował internauta, a kolejny dodał: „Jeśli obcokrajowcy nie chcą jechać, Rosja przeprowadzi specjalną operację sportową, uwolni od »nazistowskiego« obywatelstwa i wyda rosyjskie paszporty”

loader