Przyczyna zgonu Paulo Goncalvesa. Motocyklista doznał licznych obrażeń

13.01.2020 20:44
Przyczyna zgonu Paulo Goncalvesa
fot. PAP/EPA

Paulo Goncalves, 40-letni portugalski motocyklista, zginął w niedzielę na trasie 7. etapu Rajdu Dakar 2020. Weteran pustynnego ścigania zmarł na skutek bardzo poważnych obrażeń górnej części ciała.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Organizatorzy przekazali w komunikacie, że wiadomość o wypadku Goncalvesa dotarła do bazy o godz. 10:08. Kiedy służby medyczne dotarły na miejsce, mężczyzna był nieprzytomny. Mimo podjętej reanimacji i przetransportowania poszkodowanego do szpitala w Lajli, nie udało się go uratować.

Śmierć Pauo Goncalvesa: ZDJĘCIA z miejsca tragedii

Do zdarzenia doszło na 276. kilometrze niedzielnego etapu, w miejscu, gdzie zawodnicy rozwijają duże prędkości. Media poinformowały, że Goncalves zmarł na skutek "poważnych obrażeń głowy, szyi i kręgosłupa". Był to jego 13. występ w Rajdzie Dakar. Niestety okazał się pechowy.

Wideo z wypadku Paulo Goncalvesa. UWAGA na oszustów

W sieci krąży wideo z wypadku Paulo Goncalvesa, ale pochodzi ono z 2016 roku. W niektórych przypadkach jest zmontowane tak, by pokazać sam moment upadku, ale oglądając całość przekonamy się, że wtedy kierowca wstał i pojechał dalej.

Po niedzielnej tragedii poniedziałkowy etap dla motocyklistów i quadowców został odwołany, a pozostali uczcili lubianego w środowisku 40-latka minutą ciszy. Zespół Goncalvesa, Hero, wycofał się z dalszej rywalizacji.

RadioZET.pl/TVN24