Zamknij

Przepust: Miejsce, w które uderzył Bjorg Lambrecht. Są już pierwsze znicze [FOTO]

Maciej Walasek
05.08.2019 22:05
Bjorg Lambrecht
fot. PAP/EPA

Bjorg Lambrecht zmarł wskutek obrażeń doznanych na trasie trzeciego etapu Tour de Pologne z Chorzowa do Zabrza. 22-latek uderzył w betonowy przepust. W sieci pojawiło się zdjęcie z miejsca tragicznego wypadku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bjorg Lambrecht podczas 3. etapu Tour de Pologne uderzył w betonowy przepust na drodze i na miejscu był reanimowany, a następnie przewieziony do szpitala w Rybniku. Zmarł na stole operacyjnym. Do tragicznego wypadku doszło dokładnie we wsi Bełk w gminie Czerwionka-Leszczyny. Relacje świadków są zatrważające. Jeden z mężczyzn, który dopingował kolarzy w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” ujawnił, że Lambrecht krzyczał i z bólu rwał trawę.

Czesław Lang załamany po śmierci Bjorga Lambrechta

- Widziałem krew na szyi. Bardzo cierpiał, Cały czas trzęsą mi się ręce, gdy o tym pomyślę - relacjonował.

Przepust: Miejsce tragicznego wypadku Bjorga Lambrechta

Niemal przy każdej posesji znajduje się taki przepust, co oznacza, że łącznie jest ich kilkadziesiąt. Żaden z nich nie był zabezpieczony. Do godziny 20 na miejscu była jeszcze straż pożarna i karetka. Rzecznik Komendy Miejskie w Rybniku przyznał, że ślady zostały zabezpieczone, a śledztwo trwa. Obecny był też prokurator, który zarządził sekcję zwłok.

Premier Morawiecki poruszony śmiercią Bjorga Lambrechta

Inni świadkowie są zbulwersowani biernością służb ratowniczych. W rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" wyjaśniali, że kolarz został pozostawiony sam sobie, a przy nim stanął dopiero samochód grupy, do której należał Belg.

Lekarz TdP zabrał głos ws. śmierci Lambrechta. Kolarz doznał potwornych obrażeń

- Ratownicy zachowywali się tak, jakby pierwszy raz mieli do czynienia z taką sytuacją. Dźwigali tego biedaka bez żadnego zabezpieczenia, nawet kołnierza mu nie założyli - mówili.

RadioZET.pl/dziennikzachodni.pl, Twitter/MW