Zamknij

Komornik na torze kolarskim w Pruszkowie. Zawody odwołane

16.10.2020 15:32
komornik na torze kolarskim
fot. kadr z wideo

W piątek komornik rozpoczął czynności egzekucyjne na torze kolarskim w Pruszkowie. Wobec sytuacji zawody zostały odwołane. O całej sprawie poinformowali: poseł - Tomasz Zimoch i kolarz torowy, Mateusz Rudyk.

W piąte na torze kolarskim w Pruszkowie miały odbyć się zawody, do których ostatecznie nie doszło. Wszystko przez wizytę komornika, który zajął sprzęt pomiarowy. To efekt zaległości finansowych Polskiego Związku Kolarskiego, który ma długi u firmy Mostostal Puławy – odpowiedzialnej za wybudowanie krytego toru w Pruszkowie.

O całej sprawie poinformował poseł, Tomasz Zimoch, Były dziennikarz sportowy opublikował wpis na Twitterze.

- Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Kolarskiego brałem udział w tzw. wysłuchaniu komorniczym. Jako poseł podejmę działania, by znaleźć rozsądne wyjście z tej beznadziejnej sytuacji. Zwrócę się do Ministra Sportu p. Piotra Glińskiego o spotkanie ze stronami postępowania. Ale w piątek od rana komornik będzie zajmował maszyny, urządzenia pomiarowe, elektroniczne tablice itd. Nie będzie można organizować zawodów! – czytamy. Jednocześnie poseł zapowiedział podjęcie działań, aby "znaleźć rozwiązanie z tej dramatycznej sytuacji".

Komornik na zawodach: Ogromny dług PZKol

Jak przekazał „Super Express” Polski Związek Kolarski jest winny Mostostalowi Puławy blisko dziesięć milionów złotych. Jeden z polskich zawodników, Mateusz Rudyk zamieścił w sieci nagranie z komornikiem, który z pomocą pracowników zajmuje urządzenia pomiarowe.

- Niestety, to czego się baliśmy... komornik zaczął swoją pracę na Arena Pruszków – napisał.

To oznacza, że poza piątkowymi zawodami, nie dojdą do skutku także mistrzostwa Polski elit czy zawody w kategorii masters zaplanowane na drugą połowę października.

RadioZET.pl/