Zamknij

Prezydent odznaczył Ewę Kłobukowską i Mariana Kasprzyka

20.07.2021 13:40
Prezydent Andrzej Duda odznaczył Ewę Kłobukowską i Mariana Kasprzyka
fot. PAP

Ewa Kłobukowska, sprinterka, mistrzyni i brązowa medalistka igrzysk w Tokio 1964 oraz pięściarz, dwukrotny medalista olimpijski Marian Kasprzyk zostali uhonorowani przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżami Komandorskimi Orderu Odrodzenia Polski.

Podczas wtorkowej uroczystości w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w Warszawie obecny był Kasprzyk. W imieniu Kłobukowskiej order odebrał prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich Mieczysław Nowicki.

Mistrzowi olimpijskiemu z Tokio (1964 rok) odznaczenie wręczył minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński. - Dziękuję za dokonania i piękną kartę sportową - mówił szef resortu, nawiązując m.in. do igrzysk w Japonii sprzed 57 lat.

Ewa Kłobukowska i Marian Kasprzyk - sukcesy, osiągnięcia, medale IO

Ewa Kłobukowska i Marian Kasprzyk zostali nagrodzeni za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi na rzecz krzewienia idei olimpijskiej.

Zobacz także

81-letni Kasprzyk wywalczył złoty medal w wadze półśredniej (Tokio, 1964) i brązowy w lekkopółśredniej (Rzym, 1960).

Nieobecna we wtorek 74-letnia Kłobukowska podczas tokijskich igrzysk w 1964 roku zdobyła złoty medal w sztafecie 4x100 m oraz brązowy w biegu na 100 m.

RadioZET.pl/PAP