Zamknij

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Robertem Kubicą [ZDJĘCIA]

17.01.2020 15:21
Robert Kubica spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim
fot. PAP/EPA

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z Robertem Kubicą. "Nie ma to jak spotkać się z mistrzem kierownicy, gdy zastanawiamy się nad najlepszymi rozwiązaniami związanymi z bezpieczeństwem na drogach" - napisał premier na swym profilu na Facebooku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W trakcie rozmowy z Kubicą Mateusz Morawiecki poruszył temat bezpieczeństwa na drogach.

Jak napisał premier po spotkaniu: "... poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego jest dla mnie jednym z priorytetów tej kadencji i stoi w centrum zainteresowania rządu. Jednak nowe przepisy nie wystarczą - musimy wspólnie zacząć praktykować bezpieczną jazdę".

Zauważył także, że niewiele osób wie o tym więcej niż uczestniczący w rywalizacji na najwyższym poziomie Robert Kubica. "Szybka kawa z mistrzem i od razu poczułem, że to właściwy ambasador nadchodzących zmian" - spuentował.

Morawiecki chce zmian w przepisach

W grudniu ubiegłego roku premier Morawiecki zapowiedział na konferencji prasowej wprowadzenie w niedługim czasie zmian w przepisach zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach. Najważniejsze dotyczyć mają pierwszeństwa pieszych na przejściach, ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h również w nocy oraz zaostrzenia kar za przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/PAP