Sportowcy poruszeni pożarem katedry Notre Dame: "Mam złamane serce"

Krzysztof Sobczak
16.04.2019 17:04
Pożar katedry Notre Dame poruszył sportowców
fot. PAP/EPA

Pożar katedry Notre Dame w Paryżu poruszył nie tylko Francuzów, polityków i turystów, ale także sportowców. Przejmujące wpisy w mediach społecznościowych zamieścili m.in. Mikaela Shiffrin, Dominika Cibulkova czy piłkarze Paris Saint-Germain Kylian Mbappe i Neymar. Zareagowali też Polacy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pożar w katedrze Notre Dame wybuchł w poniedziałek wieczorem i strawił m.in. dach oraz 93-metrową iglicę. Strażakom dopiero po dziewięciu godzinach udało się ugasić płomienie. Na szczęście nie sprawdził się najczarniejszy scenariusz i konstrukcja nie runęła. W porę ze świątyni wyniesiono również najcenniejsze relikwie.

Według niepotwierdzonych jeszcze hipotez, pożar mógł mieć związek z prowadzonymi na dachu pracami remontowymi.

ZOBACZ TAKŻE: Pożar katedry Notre Dame całkowicie ugaszony [NOWE ZDJĘCIA]

Pożar Notre Dame. Reakcja sportowców

Na dramat w Paryżu zareagowali także sportowcy. "Moje ulubione miasto na świecie. Mam złamane serce" - napisała tenisistka Dominika Cibulkova. "To okropnie smutne. Historia dosłownie płonie na naszych oczach" - to już słowa legendy angielskiego futbolu Gary'ego Linekera. "To jest niewiarygodne" - przyznała najlepsza alpejka ostatnich lat Mikaela Shiffrin.

Większość sportowców nie znalazło żadnych słów, by opisać obrazy płonącej świątyni. Zamieścili tylko wymowne emotikony. Tak uczynili m.in. Kylian Mbappe czy Paul Pogba oraz Martina Navratilova i Sabine Lisicki. Neymar napisał: "Módlmy się za Francję" i umieścił jeden z najbardziej poruszających obrazków, jakie powstały przy tej okazji. Przedstawia katedrę Notre Dame w objęciach Quasimodo, bohatera powieści Victora Hugo "Katedra Najświętszej Marii Panny w Paryżu" i bajki Disneya "Dzwonnik z Notre Dame".

Na pożar katedry Notre Dame nie pozostali obojętni także polscy sportowcy, m.in. Justyna Kowalczyk, Anna Werblińska, Anna Rogowska czy Kinga Rajda.

RadioZET.pl/KS