Zamknij

Lance Stroll nie zmieni zespołu? Powrót Kubicy oddala się

Maciej Walasek
16.09.2018 12:40
Robert Kubica
fot. Williams Martini Racing/Twitter

Pojawiły się nowe wiadomości w sprawie przejścia Lance’a Strolla do Racing Point by Force India. Otmar Szafnauer, dyrektor zespołu potwierdził, że w najbliższych wyścigach skład ekipy nie zmieni się. Oznacza to, że ewentualny pełny powrót Roberta Kubicy do wyścigów jeszcze w tym sezonie stoi pod znakiem zapytania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Hiszpańska dziennikarka, Noemi de Miguel poinformowała, że dyrektor Racing Point by Force India nie planuje zmieniać składu swoich kierowców na najbliższe wyścigi. Z kolei Maciej Jermakow powołujący się na BBC poszedł jeszcze dalej i stwierdził, że przejście 19-latka do nowej stajni w tym sezonie jest bardzo mało prawdopodobne.

Zobacz także

Kluczowym kierowcą do zmian w ekipach jest Esteban Ocon. Właśnie Francuz miałby ustąpić miejsca Strollowi w Racing Point by Force India, którego właścicielem stał się ojciec Kanadyjczyka. Mimo to Ocon był przekonany, że na tę chwilę jego pozycja w teamie jest niezagrożona. Teraz jego słowa potwierdził Otmar Szafnauer.

Oznacza to, że pełny powrót Roberta Kubicy do ścigania się w Formule 1 oddala się, a cała sytuacja nadal nie jest do końca jasna.

RadioZET.pl/onet.pl, Twitter/MW