Zamknij

Poważny wypadek w grupie Polaka. W kolarzy wjechał samochód

17.01.2021 12:16
Bora-Hansgrohe
fot. Twitter/Bora-Hansgrohe

Poważny wypadek w Bora-Hansgrohe. Podczas sobotniego treningu w kilku kolarzy teamu Macieja Bodnara wjechał rozpędzony samochód. Trzech z nich, Wilco Kelderman, Ruediger Selig i Andreas Schillinger, trafiło z poważnymi obrażeniami do szpitala.

  • Wilco Kelderman, Ruediger Selig i Andreas Schillinger trafili do szpitala, po tym jak w czasie treningu teamu Bora-Hansgrohe wjechał w nich samochód
  • Kelderman doznał wstrząsu mózgu i złamania kręgów, Selig wstrząsu mózgu, zaś Schillinger złamania kręgów kregosłupa szyjnego i piersiowego
  • Poza tymi trzema kolarzami w wypadku brało jeszcze czterech zawodników Bora-Hansgrohe, wszyscy jednak nie odnieśli poważniejszych obrażeń

Trzech kolarzy teamu Bora-HansgroheWilco Kelderman, Ruediger Selig i Andreas Schillinger, trafiło do szpitala, a kilku innych odniosło lżejsze obrażenia w wyniku wypadku podczas treningu. W grupę sportowców przygotowujących się do sezonu we Włoszech wjechał samochód.

- Dzisiaj podczas treningu kilku naszych kolarzy uczestniczyło w wypadku z samochodem. Wilco Kelderman, Ruediger Selig i Andreas Schillinger zostali przewiezieni do szpitala, wszyscy są przytomni. Wilco i Rudi mają wstrząśnienie mózgu, Andreas wciąż czeka na wyniki badań - napisano na koncie zespołu na Twitterze.

Poważny wypadek w Bora-Hansgrohe. W trzech kolarzy wjechał samochód

W niedzielę dowiedzieliśmy się już, że Kelderman i Schillinger doznali bardzo poważnych obrażeń. Ten pierwszy doznał wstrząsu mózgu i złamania kręgów, podczas gdy ten drugi ma złamane kręgi kręgosłupa szyjnego i piersiowego. W przypadku Seliga na wstrząśnieniu mózgu się zakończyło.

W sumie po spotkaniu z samochodem obrażenia odniosło siedmiu zawodników Bora-Hansgrohe. Nie było wśród nich jedynego Polaka broniącego barwy tego teamu - Macieja Bodnara.

RadioZET.pl/PAP