Zamknij

Potężne ognisko koronawirusa w lidze NFL. Zakażonych aż 59 zawodników

23.07.2020 09:50
Koronawirus
fot. PAP/EPA

W lidze futbolu amerykańskiego NFL wykryto wśród zawodników aż 59 przypadków zakażenia koronawirusem. Najnowsze wyniki testów sprawiły, że zdecydowano odwołać wszystkie przedsezonowe mecze sparingowe.

Władze ligi futbolu amerykańskiego NFL poinformowały, że 59 zawodników miało pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Ogłoszono również m.in., że nie będą rozgrywane mecze sparingowe przed sezonem, który ma się rozpocząć 10 września.

Związek skupiający graczy NFL i prowadzący rozgrywki podali, że przynajmniej przez pierwsza dwa tygodnie ligowego campu, rozpoczynającego się 28 lipca, zawodnicy będą badani codziennie pod kątem Covid-19. Jeśli liczba zarażonych spadnie poniżej pięciu procent, wówczas testy będę prowadzone z mniejszą częstotliwością.

Zobacz także

kibice Motoru Lublin wynajęli dźwigi
0

Potężne ognisko koronawirusa w NFL. Zakażonych aż 59 zawodników

Jak podkreślono, najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, „aby można było rozpocząć i zakończyć sezon”. Między innymi z tego powodu odwołano spotkania sparingowe. Poza tym we wstępnych kadrach klubów na zgrupowanie będzie łącznie 80 zawodników, a nie jak wcześniej 90.

Super Bowl zaplanowano na 7 lutego 2021 roku. Tytułu będzie broniła ekipa Kansas City Chiefs.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP