Zamknij

Pomorskie. 14-latek na placu zabaw strzelał do dzieci z broni pneumatycznej

22.05.2022 10:22
Plac zabaw
fot. Shutterstock

14-latek na placu zabaw w Baninie w woj. pomorskim strzelał do dzieci z broni pneumatycznej - poinformowała w sobotę kartuska policja. Ranny został trafiony w czoło 12-latek.

Kartuska policja poinformowała w sobotę o zabezpieczeniu karabinka pneumatycznego, z którego na placu zabaw miał strzelać 14-letni chłopak. Ranny został 12-latek.

Jak przekazała w sobotę oficer prasowa KPP w Kartuzach st. post. Aldona Domaszk, do zdarzenia doszło w środę na placu zabaw przy ul. Księżycowej w Baninie (woj. pomorskie). "W tym dniu w komendzie stawiła się 45-letnia kobieta i złożyła zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznana osoba najprawdopodobniej strzelała z karabinka pneumatycznego do jej 12-letniego syna" - tłumaczyła Domaszk.

14-latek na placu zabaw strzelał do dzieci z broni pneumatycznej

Dodała, że po zgłoszeniu funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków i ustalili tożsamość osoby strzelającej. Okazał się nim 14-latek. "Mundurowi zabezpieczyli również broń pneumatyczną" - podkreśliła oficer prasowa.

O sprawie jako pierwszy napisał portal expresskaszubski.pl, do którego zgłosił się świadek zdarzenia. Według jego relacji, opisanej na łamach portalu, po postrzale na ciele 12-latka, mimo kilku warstw ubrań, były widoczne ślady. "Na czole powstał guz i krwiak" - wskazywał świadek. Dodał, że innemu chłopcu, który stał przy postrzelonym 12-latku, udało się "uniknąć trafień".

Funkcjonariuszka kartuskiej policji przekazała, że czynności w sprawie 14-latka prowadzi Wydział do spraw Nieletnich i Patologii KPP w Kartuzach. "Zebrane materiały zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kartuzach" - podkreśliła Domaszk. W Polsce na zakup karabinka pneumatycznego nie jest potrzebne pozwolenie.

RadioZET.pl/PAP