Zamknij

Polskie sportsmenki komentują decyzję TK ws. aborcji. Nie każda jest przeciwna

23.10.2020 14:02
polskie sportsmenki komentują orzeczenie TK ws. aborcji
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja z powodu poważnych wad płodu nie jest zgodna z konstytucją. Wiele reprezentantek Polski było zbulwersowanych tą decyzją i swoimi odczuciami podzieliły się w mediach społecznościowych. Jak się okazało, nie wszystkie mówiły jednym głosem.

Trybunał Konstytucyjny w czwartek wydał przełomowe orzeczenie w sprawie aborcji. TK uznał, że aborcja wynikająca z poważnych wad płodu nie jest zgodna z konstytucją. Decyzja wywołała lawinę krytyki w społeczeństwie, a w nocy z czwartku na piątek, w całej Polsce odbyły się liczne protesty. Reprezentantki Polski również odniosły się do całej sprawy, publikując wpisy w mediach społecznościowych.

Zawodniczki takie jak: Malwina Kopron czy Joanna Jóźwik wstawiły na Instastories zdjęcie symbolizujące prawo torturujące kobiety.

1
fot. Instagram screen
2
fot. Instagram screen

Z kolei Joanna Wołosz wrzuciła kilka fotografii m.in. tę ze strajku kobiet pod hasłem „Piekło kobiet” i hasło, że „Tylko on ma prawo decydować o jej ciele”.

Protest przeciwko wyrokowi TK ws. aborcji. Policja użyła gazu [ZDJĘCIA]

7
fot. Instagram screen

Polskie sportsmenki wściekłe po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

Inne siatkarki: Zuzanna Górecka i Katarzyna Skorupa także opublikowały zdjęcia w sieci. Zawodniczka GROT Budowlanych Łódź wstawiła grafikę kobiety, której biało-czerwona ręka zasłania usta z podpisem „Gdzie my żyjemy?”. Z kolei ta druga zamieściła grafikę Marty Frej z Jarosławem Kaczyńskim z podpisem „W sprawie rodzenia nie macie nic do powiedzenia”.

5
fot. Instagram screen
4
fot. Instagram screen

Krystyna Pawłowicz zaatakowana przed swoim domem. Pytano ją o orzeczenie TK

Inne zdanie w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego ma Zofia Klepacka. Windsurferka poparła zmiany ws. aborcji.

6
fot. Facebook screen

RadioZET.pl/