Zamknij
Polskie kajakarki w bikini kąpią się w śniegu
  • Polskie kajakarki kąpią się w śniegu (1)
  • Polskie kajakarki kąpią się w śniegu (4)
  • Polskie kajakarki kąpią się w śniegu (2)
  • 4 Zobacz
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Polskie kajakarki w Zakopanem przygotowują się do sezonu 2022. W ramach zająć cała 20-osobowa grupa... wskakuje w śnieg w strojach kąpielowych i leży tak przez kilka minut. Trener Tomasz Kryk wyjaśnił, o co chodzi w tego typu praktykach.

Reprezentacja Polski kajakarek ma za sobą bardzo udany sezon olimpijski. Na igrzyskach w Tokio biało-czerwone wywalczyły dwa medale - srebrny w K-2 na 500 m autorstwa Anny Puławskiej i Karoliny Nai oraz w czwórce podwójnej, gdzie do wspomnianych zawodniczek dołączyły Justyna Iskrzycka oraz Helena Wiśniewska. Dwóch pierwszych nie ma obecnie na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem, gdyż wypełniają swoje obowiązki w służbie wojskowej. Pozostała 20-osobowa grupa przygotowuje się już do nowego sezonu.

W stolicy polskich Tatr kadrowiczki trenują pod okiem trener Tomasza Kryka, a w ramach ćwiczeń m.in. wędrują po górach i uprawiają narciarstwo biegowe. Jednym z ważnych elementów zajęć jest... kąpiel w śniegu.

Po co kajakarki kąpią się w śniegu?

- Włączyliśmy dosyć mocno ćwiczenia oddechowe w tym sezonie i poddajemy się często stymulacji naszych organizmów zimnem. Korzystamy z okazji, że jest dużo śniegu i rano w ramach rozruchu w strojach kąpielowych wychodzimy i przez kilka minut leżymy w tym śniegu. To naprawdę daje duży wyrzut hormonów. Wchodzimy też do zimnej wody, właśnie szukam zbiornika, żeby jeszcze podczas tego zgrupowania w warunkach górskich zamorsować - tłumaczy szkoleniowiec.

- Mrożenie mamy nie tylko w lecie, gdy korzystamy ze specjalnego basenu - dodaje Iskrzycka.

Najważniejszą imprezą 2022 roku będą kajakarskie mistrzostwa świata w kanadyjskim Dartmouth.

RadioZET.pl/polsatsport.pl