Zamknij

Polski dzień w Budapeszcie. Katarzyna Wasick wicemistrzynią świata

25.06.2022 19:12

Katarzyna Wasick zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w pływaniu na 50 metrów stylem grzbietowym i tym samym wywalczyła dla reprezentacji Polski drugie i ostatnie podium w kończących się w sobotę zawodach w Budapeszcie. Po złoto sięgnęła Szwedka Sarah Sjoestroem, zaś brąz wywalczyły Australijka Meg Harris oraz Amerykanka Erika Brown.

Katarzyna Wasick
fot. PAP/EPA/Tamas Kovacs

Katarzyna Wasick zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w pływaniu na 50 m stylem dowolnym. Reprezentacja Polski zakończy zawody w Budapeszcie z dwoma krążkami - wcześniej także drugi na 50 m stylem grzbietowym był Ksawery Masiuk.

Wasick uzyskała w finale wynik 24,18, a zwyciężyła Szwedka Sarah Sjoestroem - 23,98, która ma w dorobku już 10 złotych medali MŚ. Brąz wywalczyły Australijka Meg Harris oraz Amerykanka Erika Brown - obie uzyskały 24,38.

Katarzyna Wasick również z wicemistrzostwem świata

Masiuk przepłynął 50 m w czasie 24,49, o jedną setną sekundy gorszym od rekordu kraju, który 17-letni Polak ustanowił w piątkowe popołudnie. Wyprzedzili go Amerykanie Justin Ress i Hunter Armstrong, jednak po sędziowskiej analizie pierwszy z nich został zdyskwalifikowany i Armstrong zdobył złoto z czasem 24,14. Brąz wywalczył Włoch Thomas Ceccon - 24,51. W półfinale odpadł Tomasz Polewka.

W stolicy Węgier na zakończenie mistrzostw odbędą się jeszcze trzy finały, ale już bez udziału Polaków.

loader

RadioZET.pl/PAP