Zamknij

Polska zorganizuje mistrzostwa Europy. Turniej został odebrany Rosji

07.04.2022 15:59
Polska zorganizuje mistrzostwa Europy. Turniej został odebrany Rosji
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Polska zorganizuje mistrzostwa Europy w strzelectwie, które pierwotnie miały odbyć się w Rosji. Turniej został przeniesiony do naszego kraju w związku ze zbrojną agresją na Ukrainę.

Mistrzostwa Europy w strzelectwie odbędą się we wrześniu we Wrocławiu. Zorganizuje je Polski Związek Strzelectwa Sportowego. – To dla nas duże wyróżnienie, ale też spore wyzwanie logistyczne – komentuje Andrzej Kijowski, prezes związku.  – Wyzwanie duże, bo czasu mało. Mamy tylko 5 miesięcy na przygotowanie mistrzostw – dodał Tomasz Kwiecień, wiceprezes PZSS, cytowany przez TVP Sport.

Turniej miał odbywać się w Rosji, ale na skutek decyzji European Shooting Confederation został jej odebrany. – Generalnie zmieniły się miejsca organizacji wszystkich zawodów, jakie miały odbywać się na Białorusi i w Rosji – dodaje wiceprezes PZSS.

Zawody we Wrocławiu odbędą się w dniach 5-18 września, w konkurencjach karabinowych i pistoletowych seniorów na dystansie 50 i 25 metrów. Mistrzostwa Europy w strzelectwie rozpoczną kwalifikacje olimpijskie, co oznacza, że zawodnicy mogą zapewnić sobie udział w igrzyskach w Paryżu w 2024 roku.

RadioZET.pl/TVP Sport/PAB