Zamknij

Polska sztafeta kobiet z brązowym medalem pływackich mistrzostw Europy

02.11.2021 19:35
Polska sztafeta kobiet z brązowym medalem pływakich mistrzostw Europy
fot. TOBIAS SCHWARZ/AFP/East News

Polskie pływaczki w składzie Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz zdobyły brązowy medal w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym w mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Kazaniu. Przy okazji biało-czerwone pobiły rekord kraju.

Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz w finale uzyskały czas 1.35,94 i ustanowiły nowy rekord Polski. Szybsze były tylko gospodynie Rosjanki (1.34,92) oraz Holenderki (1.35,47).

Biało-czerwone poprawiły tym samym osiągnięcie sprzed dwóch lat, gdy w tym samym składzie zajęły 6. miejsce. Ponadto wszystkie panie mają szansę na jeszcze jeden krążek, bowiem będą broniły tytułu w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.

Pływackie ME w Kazaniu: Wasick przed szansą na medal

Katarzyna Wasick już w środę może otworzyć medalowe konto reprezentacji Polski w rywalizacji indywidualnej. Do finału 50 m kraulem awansowała z drugim czasem. Szybsza była tylko Szwedka Sarah Sjoestroem.

Pływackie mistrzostw Europy w Kazaniu potrwają do niedzieli.

Afera przed IO w Tokio

Alicja Tchórz - obok Aleksandry Polańskiej, Mateusza Chowańca, Dominiki Kossakowskiej, Jana Hołuba i Bartosza Piszczorowicza - przeżyła w tym sezonie duże rozczarowanie, gdy ze względu na niedopatrzenie Polskiego Związku Pływackiego musiała wracać do kraju i nie wystąpiła w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po aferze w federacji nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa - funkcję tę objęła Otylia Jędrzejczak.

RadioZET.pl