Ogromny sukces polskich koszykarzy. Zagramy w ćwierćfinale Eurobasketu!

11.09.2022 14:06
Reprezentacja Polski koszykarzy

Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała w Berlinie Ukrainę 94:86 w 1/8 finału mistrzostw Europy koszykarzy 2022. W ćwierćfinale biało-czerwoni zmierzą się ze Słowenią.

Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała w Berlinie Ukrainę 94:86 (24:21, 18:24, 27:22, 25:19) w 1/8 finału i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Rywalem w walce o półfinał będzie obrońca tytułu Słowenia.

Polska awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy po raz pierwszy od 1997 roku. Wówczas w walce o półfinał uległa w Barcelonie Grecji 62:72. Teraz w Berlinie na jej drodze do najlepszej czwórki stanie obrońca tytułu Słowenia z gwiazdą NBA Luką Doncicem.

Ogromny sukces polskich koszykarzy

Polacy zrewanżowali się Ukraińcom za porażkę w meczu towarzyskim w Stambule 60:88. W Berlinie spotkanie było niezwykle wyrównane, walka trwała przez 40 minut, a kilkupunktową przewagę podopieczni trenera Igora Milicica osiągnęli dopiero w ostatnich czterech minutach.

Trener Igor Milicic rozpoczął mecz stałą turniejową piątką z dwoma doświadczonymi 35-latkami, Aaronem Celem i A.J. Slaughterem oraz kapitanem Mateuszem Ponitką, Michałem Sokołowskim i Aleksandrem Balcerowskim.

Polacy wygrali zbiórki 42:38, w czym największa zasługa Ponitki - kapitan miał dziewięć zebranych piłek (drugi w tej klasyfikacji był Dziewa - siedem), sześć asyst i 22 punkty. Slaughter do 24 pkt dołożył pięć zbiórek i cztery asysty.